تبلیغات
مؤسسه هونر
مؤسسه هونر

تنها مرجع تخصصی کنکور هنر با مجوز رسمی از آموزش و پرورش


اطلاعیه ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره:‌ تاریخ‌، نحوه‌ پرینت كارت‌ و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون سراسری‌ سال 94

ضمن‌ آرزوی‌ موفقیت‌ برای‌ كلیه خواهران‌ و برادرانی كه‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1394 ثبت‌ نام‌ نموده‌­اند، بدین‌ وسیله‌ به اطلاع‌ می‌رساند آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی وعلوم انسانی در صبح پنج شنبه 94/3/21، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه 94/3/21، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه 94/3/22، داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعدازظهر جمعه 94/3/22 در 365 شهرستان و بخش مختلف كشور (به شرح جدول شماره 1) برگزار خواهد شد. كارتهای‌ شركت در آزمون برای‌ كلیه‌ داوطلبان‌ آزمون‌ سراسری سال 1394 از روز یكشنبه 94/3/17 لغایت روز چهارشنبه 94/3/20 براساس‌ مندرجات‌ بند « الف‌» این‌ اطلاعیه‌ بر رویپایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور قرار می‌گیرد و داوطلبان پس از پرینت كارت شركت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالی می‌بایستی "مطابق بند «ب» این اطلاعیه" به حوزه های رفع نقص كارت مندرج در جدول شماره 2 مراجعه نمایند.

 الف‌ ـ نحوه‌ و زمان پرینت برگ راهنما و كارت شركت در آزمون
 كارتهای‌ شركت در‌ آزمون‌ كلیه‌ داوطلبان‌ گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌، علوم‌ تجربی‌، علوم انسانی‌، هنر و زبانهای خارجی‌ به همراه برگ راهنمای شركت در آزمون از روز یكشنبه 1394/3/17 لغایت روز چهارشنبه 94/3/20 برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا كلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شركت‌ در آزمون‌، برای پرینت كارت شركت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع رسانی مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سریال كارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و كدرهگیری ثبت‌نام (16 رقمی) و نام و نام خانوادگی، كدملی و سریال شماره شناسنامه یك نسخه پرینت از برگ راهنما و كارت شركت در آزمون تهیه نمایند. بدیهی است داوطلبانی كه در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر پرینت كارت شركت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت كارت گروه آزمایشی دوم و یا گروههای آزمایشی دوم و سوم (گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) خود اقدام نمایند. بنابراین داوطلبان این آزمون برای پرینت كارت شركت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون و هم چنین اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامی است. لذا كلیه داوطلبان باید برای پرینت كارت شركت در آزمون اقدام نمایند.
تذكر مهم: چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی ، پرونده و یا كد رهگیری مورد نیاز، موفق به پرینت كارت شركت در آزمون خود نمی شود ، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش كشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده ، داوطلبی و یا كد رهگیری ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذكر است این امكان برای داوطلبانی فراهم می باشد كه در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند.
 ب‌ ـ محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون
 محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون كلیه داوطلبان گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی‌، علوم انسانی‌، علوم‌ تجربی‌، هنر و زبانهای ‌خارجی‌ بر مبنای‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلی‌ آنان‌ كه‌ در بند 26 تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، مشخص‌كرده‌اند به‌ شرح‌ جدول شماره‌ 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 این اطلاعیه می‌باشد.
 ج ـ درخصوص مندرجات كارت شركت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند.
1 ـ با توجه به اطلاعات مندرج بر روی كارت شركت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3، 4‌، 7، 12‌، 13، 14، 15، 16، 17، 18 ، 19، 20، 21 و 23 (شامل نام­خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه‌، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزی، منطقه اخذ دیپلم، سهمیه، معدل كتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرك ماقبل دیپلم ، محل اخذ مدرك دیپلم، سال و محل اخذ مدرك دوره پیش دانشگاهی، استفاده از بورسیه آموزگار، كارمندی، مدرك كاردانی، دانشجوی دوره روزانه، دانشجوی انصرافی، اتباع خارجی و مدرك كارشناسی) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذكور در سایت سازمان و در قسمت ویرایش اطلاعات حداكثر تا تاریخ 22/3/94 مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.
تبصره1 ـ داوطلبانی كه سال اخذ مدرك دیپلم آنان سال 1384 به بعد می­باشد چنانچه خواستار ویرایش اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3، 4، 7، 12، 13، 15، 16 و 18 كارت شركت در آزمون خود می باشند با توجه به اینكه در زمان ثبت نام اولیه نسبت به تأیید بندهای فوق اقدام و كد سوابق تحصیلی دریافت نموده­ اند در این مرحله هرگونه ویرایشی درخصوص اطلاعات فوق انجام دهند، اعمال ویرایش اطلاعات منوط به هماهنگی سازمان سنجش و تأیید مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش و محل اخذ مدرك دیپلم داوطلبان می‌باشد.
تبصره2 ـ داوطلبانی كه سال اخذ مدرك دیپلم آنان سال 1383 و قبل از آن می باشد، چنانچه خواستار ویرایش سال اخذ مدرك دیپلم (بند7) كارت شركت در آزمون خود به سال 1384 و بعد از آن می­باشد و در یكی از رشته­ های ریاضی فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی دیپلم خود را اخذ نموده و یا به یكی از رشته های مذكور تغییر می­دهند می­بایستی كد پیگیری آموزش و پرورش را از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان دریافت و آنرا در محل مربوط در صفحه ویرایش اطلاعات وارد نمایند و سپس نسبت به اصلاح سال اخذ مدرك دیپلم خود اقدام نمایند.
تبصره3 ـ درصورت مشاهده هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش وپرورش، اطلاعات سوابق تحصیلی، عدم ارسال آنها به سازمان سنجش، مشمول یا غیر مشمول بودن لازم است حداكثر تا تاریخ 25/3/94 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ دیپلم خود مراجعه نماید.
 ـ داوطلبان درصورتی كه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 2، 6، 8، 9 و 10 (جنس، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و بهیار) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند ضروری است از روز سه شنبه 94/3/19 لغایت روز چهارشنبه 94/3/20 از ساعت 8:00 الی 12:00 و 14:00 الی 18:00 با به همراه داشتن كارت شناسایی معتبر (كارت ملی و یا شناسنامه عكسدار) شخصاَ به نماینده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 این اطلاعیه مراجعه نمایند.
2 ـ چنانچه سهمیه درخواستی داوطلبی غیر از سهمیه مناطق می‌باشد و در بند 17 كارت شركت در آزمون سهمیه مناطق درج گردیده است لازم است به ترتیب ذیل عمل نمایند:
1 ـ 2 ـ كلیه داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد كل نیروهای مسلح  برای اعلام مغایرت حداكثر تا تاریخ 94/3/22 از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه و اطلاعات خواسته شده را تكمیل نمایند . اطلاعات دریافتی به بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد كل نیروهای مسلح ارسال می گردد و در صورت تأیید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه درخواستی داوطلبان اعمال می­گردد. در غیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نمی‌باشد.
2 ـ 2 ـ سایر داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه (بجز داوطلبان مندرج در بند 1 ـ 2 فوق) برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداكثر تا تاریخ 94/3/25 به ارگان مربوط (سازمان بسیج مستضعفین ویا وزارت جهاد كشاورزی) مراجعه نمایند. بدیهی است درصورت تأیید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه در خواستی داوطلبان اعمال می­گردد در غیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نمی‌باشد.
3 ـ چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب دارای اشكالاتی از جمله، فاقد مهر بودن عكس، واضح نبودن عكس ، عكس به جزء عكس داوطلب و . . . می باشد ضروری است از روز سه شنبه 94/3/19 الی روز چهارشنبه مورخ 94/3/20 از ساعت 8:00 الی 12:00 و 14:00 الی 18:00 با بهمراه داشتن 2 قطعه عكس 43، كارت ملی یا شناسنامه عكسدار شخصاَ به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 مراجعه نمایند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.
تبصره : در صورتی كه در این خصوص كارت داوطلب دارای اشكال می باشد و تا قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام ننماید مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.
4 ـ چنانچه شماره داوطلب مندرج بر روی كارت شركت در آزمون چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا می باشد ضروری است از روز سه شنبه 94/3/19 الی روز چهارشنبه مورخ 94/3/20 از ساعت 8:00 الی 12:00 و 14:00 الی 18:00 شخصاَ به نماینده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط براساس جدول شماره 2 این اطلاعیه مراجعه نمایند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.
5 ـ  داوطلبانیكه در زمان ثبت نام آزمون سراسری، متقاضی بند 45 تقاضانامه ثبت‌نامی موضوع علاقمندی به یك و یا حداكثر دو مجموعه از مجموعه رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی هنر مطابق جدول ذیل بوده اند، با توجه به اینكه پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال1394 بصورت متمركز و با شرایط خاص صورت می پذیرد، می‌بایست برای شركت در آزمون عملی هریك از مجموعه رشته‌های 1 ، 2 و 3 جدول ذیل شامل ( مجموعه 1: نقاشی، ارتباط تصویری، كاردانی‌هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس، مجموعه 2: طراحی صنعتی، مجموعه3: كتابت و نگارگری ) با توجه به اعلام علاقمندی و تقاضا نسبت به پرداخت مبلغ 000/200 (دویست هزار) ریال بابت هزینه آزمون عملی در هر یك ازمجموعه‌های فوق به صورت اینترنتی به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب ، از تاریخ 94/3/17 لغایت94/3/27 (همزمان با پرینت كارت شركت در آزمون ) با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور اقدام نمایند. داوطلبان در صورتیكه متقاضی و علاقمند به شركت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه‌های فوق (1 ، 2 و3) می‌باشند می‌بایست نسبت به پرداخت مبلغ 400.000 (چهارصدهزار) ریال بصورت اینترنتی اقدام نمایند. بدیهی است عدم پرداخت هزینه آزمون عملی، به منزله انصراف آنان‌ از شركت درآزمون عملی رشته و یا رشته های مربوط (حداكثر 2 رشته) و نهایتاً عدم امكان پذیرش آنان در این رشته‌ها خواهد شد. لازم به توضیح است آزمون عملی برای مجموعه‌های 1 تا 3 در روز جمعه مورخ 9/5/94 برگزار خواهد شد كه توضیحات لازم درخصوص زمان پرینت كارت شركت در آزمون و وسایل مورد نیاز برای آزمون عملی و طراحی در اطلاعیه‌های مورخ 94/4/29 و 94/5/5  از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیك سنجش اطلاع‌رسانی خواهد شد.
ضمناً داوطلبانیكه یك و یا دو مجموعه انتخابی آنها ازمجموعه‌‌های 4 تا 7 جدول ذیل شامل ( 4: مجسمه سازی، 5: ادبیات نمایشی، بازیگری-كارگردانی، نمایش عروسكی و طراحی صحنه، 6: موسیقی ایرانی، جهانی، نظامی و آهنگ سازی، 7: عكاسی) در تقاضانامه ثبت‌نامی بوده‌، نیاز به اقدام خاصی در این مرحله ندارند. اسامی چندبرابر ظرفیت متقاضیان مجموعه‌های 4 تا 7 برای شركت در آزمون عملی بعد از برگزاری آزمون سراسری (مرحله تستی) و با توجه به نمرات علمی مكتسبه بررسی و استخراج خواهد شد. لازم به توضیح است موضوع دریافت هزینه آزمون عملی و نحوه برگزاری آن طی اطلاعیه‌ای در هفته اول مردادماه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
نام رشته‌ها
مجموعه
1-نقاشی 2- ارتباط‌ تصویری 3- كاردانی‌هنرهای‌تجسمی 4- طراحی‌پارچه 5-طراحی‌لباس
1
طراحی‌صنعتی
2
كتابت و نگارگری
3
مجسمه‌سازی
4
1-ادبیات‌نمایشی 2-بازیگری-كارگردانی 3-نمایش‌عروسكی4 -طراحی‌صحنه
5
1-موسیقی ایرانی 2- موسیقی جهانی3- موسیقی نظامی 4- آهنگ‌سازی
6
عكاسی
7
تبصره 1: متقاضیان گروه آزمایشی هنر كه در زمان ثبت نام آزمون سراسری موفق به اعلام علاقمندی در رشته‌های تحصیلی هنری مندرج در جدول فوق‌الذكر در تقاضانامه ثبت نامی نشده‌اند نیز در صورت تمایل و اعلام علاقمندی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به علامتگذاری یك و یا حداكثر دو مجموعه از مجموعه‌های فوق از تاریخ 94/3/17 لغایت 94/3/27، اقدام نمایند كه در این صورت ضرورت دارد داوطلبان متقاضی مجموعه رشته‌های 1 ، 2 و 3 طبق توضیحات فوق هزینه آزمون عملی برای هریك از مجموعه رشته های مورد تقاضا را از تاریخ 94/3/17 لغایت 94/3/27 بصورت اینترنتی پرداخت نمایند. بدیهی است عدم پرداخت هزینه آزمون عملی، موجب‌ حذف‌ آنان‌ از شركت درآزمون عملی رشته‌های هنری فوق خواهد شد.
تبصره 2:در صورتی كه داوطلبی قبلاً (درمرحله ثبت نام)علاقمندی خود را به یك و یا دو مجموعه از رشته های فوق اعلام نموده و در این مرحله تمایل به تغییر علاقه مندی خود در رشته های فوق را دارد، می تواند با توجه به توضیحات این بند(بند14)علاقمندی خود را تغییر داده و اقدام لازم را در این خصوص بعمل آورند.
آن دسته از داوطلبانی كه در زمان ثبت نام آزمون موفق به اعمال بند موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نشده ­اند، می توانند با پرداخت مبلغ 80.000 ریال (معادل هشت هزار تومان) بصورت الكترونیكی به وسیله كارتهای عضو شبكه بانكی شتاب از طریق سایت سازمان سنجش و در قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به علامت‌گذاری بند فوق از تاریخ 17/3/94 لغایت 94/3/22 اقدام نمایند.
7- داوطلبان علاقه‌مند به رشته ­های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری می بایست براساس اطلاعیه‌ای كه در این خصوص در تاریخ 94/3/17 در سایت این سازمان و همچنین هفته نامه پیك سنجش مورخ 94/3/18 درج می‌گردد از تاریخ 94/3/17 لغایت 94/3/27 به صورت اینترنتی علاقه‌مندی خود را اعلام نماید.
8- به اطلاع داوطلبان علاقه مند به رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه های تربیت دبیر شهید رجایی و پردیسهای دانشگاه فرهنگیان می‌رساند دریافت علاقمندی از داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاهها در مرحله انتخاب رشته صورت خواهد گرفت.

تبصره ـ در مورد آموزشگاههایی كه فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی‌العموم نیز می‌تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.
درخاتمه‌ اضافه‌ می‌ نماید كه‌ واحد پاسخگویی‌ غیرحضوری‌ آزمون‌ سراسری‌ سال 1394 برای‌ كلیه‌ داوطلبان‌ همه‌ روزه‌ به غیر از ایام تعطیل ودر وقت اداری آماده‌ پاسخگویی‌ به‌ سوالات‌ می‌باشد.لذا داوطلبان‌ درصورت‌ نیاز می‌توانند با شماره‌ تلفنهای‌
99ـ 88923595-021 به‌ طور مستقیم‌ (واحد پاسخگویی‌ غیرحضوری‌آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1394 با روابط‌ عمومی‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور) تماس‌ و یا با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org در میان بگذارند.

سه شنبه 12 خرداد 1394 توسط یلدا دستمرد | نظرات ()مرجع تخصصی کنکور هنر"کارشناسی و کارشناسی ارشد"با مجوز رسمی آموزش و پرورش

یلدا دستمرد

مؤسسه هونر

کارنامه نفرات برتر
حوزه و تاریخ امتحانات تغییر رشته به هنر
منابع دروس تخصصی هنر کارشناسی
منابع دروس عمومی کارشناسی
کلاس های رایگان تغییر رشته به هنر!
توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز
تفکر انتقادی
اهمیت برنامه ریزی
چهل نکته مهم برای مطالعه
درباره مؤسسه هونر
چگونه درک مطلب خود را افزایش دهیم
پنج تکنیک تمرکز
تکنیک خلاصه برداری‎
روش‌های مطالعه و یادگیری
اطلاعیه ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره:‌ تاریخ‌، نحوه‌ پرینت كارت‌ و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون سراسری‌ سال 94

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

قالب وبلاگ